Pontos idő: 2017.11.19. 18:07

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 96 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: A Warhammer 40 000 univerzuma
HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 15:04 
Rang 5

Szintén nyúztam nem keveset, szeretem a Warhammer 40k univerzumot. Olyan mocskos és véres :mrgreen:

Kép

Kép

Az első játék nem volt rossz, de a kiegészítőkbe tök fölösleges oldalakat tettek be. Az Imperial Guard, és a Necronok még rendben voltak. A Tau-val úgy ahogy meg voltam békülve, de a Sisters of Battle meg a Dark Eldars helyett a dolog elviselt volna inkább egy Tyranidát.
Szerencsére a Wh 40k II-be már belefértek. Itt először marhára fájlaltam, hogy kivették az építkezést a játékból, szeretem az ilyen bázisépítgetős, megerősödős, lerohanós dolgokat, és itt még külön élvezetes volt, ahogy az ellenség pusztul a kiépített védelmemtől. Az egyik legnagyobb jelenet akkor volt, mikor a Dark Crusade kieg-ben Space Marines oldallal viszonylag hamar nekiestem a Tau bázisnak. Az elején gyakorlatilag beszorítottak egy sarokba, ott bekkeltem ki egy elég hosszú időt a brutálisan kiépített bázisomon. Rendszeresen küldte a gép a támadásokat ellenem, de teljesen körbevettem magam, itt használtam először aknamezőt is-nagy mennyiségben :twisted: . Na az véres volt :mrgreen:
Visszatérve a II. részre, először idegenkedtem tőle, de aztán egészen megszerettem ahogy haladt előre a dolog. Most pedig ha minden igaz, hamarosan megjelenik egy teljesen önállóan futtatható kiegészítő is.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Warhammer 40000
HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 20:01 
Rang 5

Kis kiegészítés: az új kiegészítő, ami a Retribution névre hallgat, már meg is jelent. A nagy Shogun 2 várásban ezt el is felejtettem, ha időm engedi beszerzem és beszámolok róla.
Addig is itt egy trailer: http://www.youtube.com/watch?v=andBbJMcu6M

És néhány infó:
-új játszható oldalként megjelent az Imperial Guard
- a korábbiakkal ellentétben már nem csak a Space Marines oldalán lehet végigjátszani a kampányt, hanem az összes oldalnak jutott sztori mód. Így összesen 6 oldallal lehet végigjátszani: Space Marines, Imperial Guard, Eldars, Orcs, Tyranids és Chaos
- minimális mértékben visszatért az építkezés: a pályákon szétszórva vannak egységképző épületek, az egység limit erejéig lehet képezni, illetve gyártani őket. Lehetőség nyílik ezen épületek, és ezzel együtt a limit fejlesztésére/növelésére, így néha már a Dawn of War 1-ben megszokott seregméret is elérhető. Persze ez pályafüggő.

A sztoriról röviden: továbbra is az Aurelia szektorban zajlik a harc, az előző rész után 10 évvel. Mivel az előző kieg-ben, a Chaos Risingban, a Blood Ravens rendjében felütötte fejét a káosz, és a vezetőjük renegát lett, a korábban megismert valamennyi hőst renegáttá nyilvánították, és elrendelték a az Exterminatust, azaz a teljes bolygón valamennyi élőlény kiirtását. Ez a létező legradikálisabb eszköz, ehhez csak akkor nyúlnak, amikor már menthetetlennek nyilvánítanak egy-egy bolygót vagy rendszert. Aki olvasta Ian Watson Inkvizítor trilógiáját, az tudja, hogy ha ezt esetleg tévedésből rendelik el, az elrendelő személyére igen negatív következményekkel járhat. A Birodalom ugyanis nem mond le egyetlen területről sem.
A sztori tehát az Exterminatus megelőzéséről szól, arról, hogy meggyőzzék a Császárt, nem lett mindenki áruló, és még van remény a rendszer megtisztítására kevésbé radikális - ám természetesen még mindig elég véres- eszközökkel. Természetesen ehhez a többi oldalnak is lesz néhány megjegyzése.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 16:38 
Rang 8

Nemrég raktam újra az első részt - a másodikat nem vagyok hajlandó megvenni, míg a kedven népem, a Tau-k nem játszhatóak. :P
Van kedve valakinek játszani vele?
(Most pihentetem a WOW-ot egy ideig, így felszabadult időm).

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 15:27 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Nekem is megjött a kedvem hozzá és feltettem az első részt (egyenlőre a kiegészítő nélkül). Amúgy a kiegészítőt érdemes egyáltalán feltenni (azzal még nem játszottam), vagy hagyjam a fenébe? Ha érdemes feltenni akkor, mit ad hozzá?

Köszönöm a válaszokat.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.28. 15:42 
Rang 8

Ha a legújabb verzióval akarsz játszani, akkor kelleni fog hozzá az utolsó kiegészítő (Soulstorm).
Ha az alap játékot raktad fel, akkor csak az alap játék szervereit fogod látni - bár úgy tudom, hogy a későbbi kiegészítők fajaival tudsz csatázni ettől még (Nekron, Tau, Sisters, Dark Eldar).

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.28. 16:22 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Felraktam a Dawn of War (1)-et, a Winter Assaulton gondolkodom, de a Dark Crusade-t mindenképp felrakom, a többi egyenlőre nem érdekel nekem a Necronok kellenek. Tehát pontosítva az lenne a kérdésem, hogyha fent van az alapjáték és fent lesz a DC akkor érdemes e feltenni a WA-t vagy nem.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.29. 15:20 
Rang 8

Minden játék ad plusz népeket, és elérhetőséget az adott - legmagasabb - kiegészítő szervereinek elérhetőségére.
Vagyis ha fent van az alap, akkor az alap szervereit fogod csak elérni, és az alap 4 népet.
Ha felrakod a Winter Assaultot, akkor az alap, és a Winter Assault szervereit fogod látni, plusz elérhetővé válnak az Imperial Guard-ok.
Ha a Dark Crusade-et, akkor a Winter Assault pályák, és a Dark Crusade pályák, plusz a Tau, és a Nekron - de ha nincs fent a WA, akkor az IG nem.
Ha mindkettő fent van, akkor elérhető az összes WA, és DC pálya, és nép.
Ugyanígy igaz ez a SS-ra.

Ergó egy játékhoz kell az alap játék, plusz egy kiegészítő, amivel az alap, és a kiegészítő fajai elérhetővé válnak - plusz az adott kiegészítőtől visszamenőleg az összes multi pálya.
Én az alap játékot raktam fel (ez kötelező), a DC-t (a Tau faj miatt), és a SS (hogy elérjem az az összes térképet, és a legújabb szervereket).

Remélem érthető voltam, ha nem, akkor kérdezz rá, melyik rész nem világos. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.29. 15:53 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Értem amit mondasz, bár nekem van Imperial Guardom a WA nélkül.
Egyenlőre jól haladok, még nem vesztettem, de azt már megfigyeltem, hogy a Necron-nal egyszerűen nem tud mit kezdeni a gép, valamiért nem igazán gyárt vele egységeket és ez csak fokozódik amikor szövetségeseim Necronok.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 03:17 
Rang 8

Multiban 100 százalèk, hogy nincs Nekronod DC nélkül.
Az egység gyártás bug meg megoldòdhat egy maxra patchelt játékkal.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 11:53 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
De nekem csak DC-m meg DoW-om van, a WA-t hagytam ki.
Amúgy kipróbáltam ismét a Necronokat és elég rendesen lealáztak az elején (mondjuk a védelem teljes hiánya miatt), egyszerűen nem értem, hogy a Tau-nak hol lehet lövegeket építeni (mondjuk azt sem értettem, hogy a Necronokkal mért csak négyet lehet építeni), de szerencsére ezek a lebegő álcázható hajószerűségek megmentettek.
A lényeg az, hogyha ellenem van akkor most már építkezik (már 3 gaus ágyút is láttam) és képez egységeket is Necron Lordon kívül, de ha velem van akkor még mindig életképtelen és elég nehézzé teszi a játékot, hogy nekem kell megvédenem őt.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 12:53 
Rang 8

Patcheld maxra a játékot, mindegyik kerek számnál (új kiegészítőnél) buta a gép.
A Taunak alap tornyai vannak a stratégiai pontokon, de külön lövegtornyot nem tud építeni, a Nekron pedig bármennyit tud tudtommal.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 15:07 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Nekem csak ötöt engedett (bocsánat nem négyet), utána szürke volt az építési listán. Amúgy lehet a patchtől lett okosabb (azt már megcsináltam, csak elfeledkeztem róla)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.31. 00:05 
Rang 8

Régen játszottam vele, nem kizárt, hogy neked van igazad. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 20:35 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Na most fullra patchelve a következő tapasztalataim vannak az ai-ról:
-Necronnal csak és kizárólag Wraith-tot és Tomb Spyder gyárt, ha ellenem van, ha velem akkor nem gyárt az égegyadta világon semmit építő vackokon kívül.
-A Tau-val elégedett vagyok, mind ellenségként, mind szövetségesként, bár itt se gyárt túl sok féle egységet.
-Az IG erős, főként szövetségesként állja meg a helyét szerintem.
-A Chaos és a SM lényegében ugyanazt csinálja: először legyárt vagy 10-et a leggyengébb egységekből aztán amikor már szorgalmasan irtom őket akkor elkezd gárdistákat is csinálni, később (úgy 1 órával) elkezdi gyártani a járműveket, de nem a legjobbakat és egyáltalán nem fejleszti fel őket, szövetségesként hasznavehetetlenek.
-Az eldarok, ők a legerősebbek ellenfélként (ami nekem kicsit meglepő), szövetségesként elfogadhatóak.
-Az orkok, őrájuk az agyhalott kifejezés a találó: csak shotákat gyártanak, semmi mást.

A legnagyobb hiba viszont mindegyiknél az, hogyha legyűröd azt a rohamot amit megindít akkor utána, már nincs semmi védelme (orkok kivételek, de az ő védelmük nagyjából egyenlő a 0-val), nem építenek platformokat, aknamezőket, egyedül a tornyaikat fejlesztik fel egy kicsit, de ez egy közepes támadásnál semmit sem ér.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 06:56 
Rang 8

Nem tudom Te milyen fokozaton játszol, de mi hard-on toltuk bemelegítésként, és mikor ment már, insane-re váltottunk - ezeken a fokozatokon nem tapasztaltam ilyen buta AI hibákat.
Hardon egy meccs átlag 15-20 perces, Insane-en 20-25 - de kaptam, és adtam már 8 perces rush-ot is a gépnek (hardon).
Javaslom, válts nehézségi fokozatot. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 16:11 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Hardon játszom és én is meg tudom nyerni 8 perc alatt, de szeretek egy kis esélyt adni a gépnek, úgyhogy 15 percig a kezdőhelyemen szoktam maradni. Megpróbálom insane-n.

Ui.: Megpróbáltam... egyenlőre a következőek a tapasztalataim:
-Mint ellenséggel most már teljesen elégedett vagyok a géppel, 1v1-be még győzök, bár jóval nehezebben.
-Szövetségeskéntis sokat fejlődött a gép, de most új dolgot talált ki arra, hogy hogyan bosszantson: kb. fél óráig olyan iramot diktál ami, számomra tarthatatlan, ontja az egységeket, építkezik foglal meg minden, utána jön az "agyhalál", mivel teljesen leáll, védekezni még védekezik, de egyszerre feladja az összes külső területét (persze nem levonul, csak szimplán nem védi meg) a kezdőterületén pedig még mindig nem épít platformokat elég sokáig és akkor veszít amikor az ellenfél egy nagyobb támadást indít ellene.

Úgy érzem, hogy az arany középutat fogom választani, vagyis a Harder fokozatot, ugyanis ott meg tudom nyerni egyedül is mielőtt a társaimat kiirtják.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.01.25. 18:02 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Na megtaláltam az ideális megoldást:
A Standart nehézségi szinten a szövetségeseim érdekes mód megtáltosodnak (a Hardhoz képest) még mindig síkhülyék, de legalább most már támadnak meg egy kicsit pótolják az egységeiket is, de lehet, hogy az segít nekik, hogy az ellenségek nem annyira erősek így van egy kis idejük ledolgozni az agyi hátrányukat.
Lejátszottam ezzel a beállítással egy meccset és nagyon élveztem, ha adok időt adok a gépnek arra, hogy legyen egy pár (száz) egysége akkor még kihívás is van benne, a szövetségeseim közül a legnagyobb változás a SM-ben van, mivel most már gyárt egységeket és egész tűrhetően harcol, ezzel szemben az IG visszafejlődött és nm jó semmire...
Amúgy észrevettem, hogy minden nehézségi fokozatnak megvan a saját legjobbja (gépben):
Easy: Tau/Chaos
Standart: Ork/SM
Hard: Eldar
Harder: Necron
Isane: IG

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.01.26. 20:07 
Rang 8

Én harderen játszom általában, ha már érzem a ritmust, akkor insane - a könnyebb fokozatoknak nem sok értelme van.
Ezen a két fokozaton pedig nem tapasztaltam sose, hogy buta lenne a gép - mindkettőben csal az nyersanyag termelésnél (szorzót kap), és végig ontja az egységeket.
Mondjuk sose játszom 20 percnél hosszabb meccseket, addig meg végig pörgős a game. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.01.26. 20:09 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Én szeretek egy ideig védekezni majd egy csapásra eltörölni az összes ellenséget, nekem eddig csak hardon volt teljesen hülye, Easy-vel csak bemelegítésként játszottam, ott életképtelen a gép, de legalább megtudtam mik a változások az alapjátékhoz képest.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 17:23 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Nemrég találtam egy nagyon jó modot a DK-hoz, amit annyira jónak találtam, hogy szeretném megosztani veletek.
A mód neve Titanium Wars és tökéletessé teszi (legalábbis számomra) a játékot. Végre meg lehet választani a Chaos-szal, hogy melyik káoszistenhez húzódik a szívünk és az pedig cserébe különleges egységeket bocsát a rendelkezésünkre, Khorne-tól ugyanazt kapjuk mint az alapban, hisz ő ott is ki volt már dolgozva szépen, Nurgle halálgárdistákat ad nekünk valamint megkapjuk tőle a nagy tisztátlant (fogalmam sincs, hogy mi a neve magyarul), Tzeentch az ezer ifjaktól küld nekünk gárdistákat és egy két hathatós varázslatot is tartogat nekünk az ő démona a változás ura, Slaanesh hanggárdistákat bocsájt a rendelkezésünkre valamint a titkok őrét. Továbbá a mod elég sok új egységet ad minden néphez, köztük személyes kedvenceimet a titánokat.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 96 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC