Pontos idő: 2017.11.17. 23:11

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A Warhammer 40 000 univerzuma
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 08:42 
Rang 8

Pár érdekesség amit nemrég hallottam a haveromtól aki elkezdte átrágni magát a Warhammer világ sztoriján visszamenőleg egészen a jelenlegi állásig.
- Az Alpha Légiónak két titka van.
Az első hogy két Primarchájuk van (Alpharius és Omegon), a második hogy bár átálltak a Káoszhoz el fogják árulni azt.

- A Sötét Angyaloknak is van titka - Ők az egyetlen Légió amelyik nem esett neki a Káoszhoz átállt testvéreinek hanem elengedte őket békével.
Azóta megbánták ezt és a kitartásuknak szentelik az életüket

- Abandon mind a 4 Káosz isten bajnoka lett.
Ezáltal a 4 Primarcha az alattvalójává vált, így az összes Káosz isten seregével elindult a Föld felé hogy megölje a Császárt.

- Az Ultramarinok Primarchája (Guilliman) az egyetlen akit megsebzett a Káosz kardja a Primarchák közül de nem tudta megrontani.
Stázisban van és nagyon lassan, de gyógyul.
Állítólag ha felgyógyul Ő lesz az utódja a Császárnak (ha az Inkvizíció nem találja meg a Császár valódi gyerekeit addig).

És a legdúrvább.
- Az inkvizíció tisztában van vele hogy a Császár végül elvesztette a küzdelmet a Káosz ellen (amit életében még nem).
Nem csak azért tartják életben hogy az Astronomicant fenntartsa (ami nélkül nem lenne lehetséges a hipertérben utazás) hanem mert tudják hogy mikor a Császár meghal benne fog materializálódni az 5. Káosz isten! :shock: :shock: :shock:

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 19:54 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Egyrészt Abandon nem 4 Primarcha, hanem 6 felatt uralkodik, de csak addig amíg tartanak a Fekete Hadjáratok. (Fulgrim, Angorn, Mortarion, Magnus, Peturabo, Lograr (aki egyébként a Káosz igaz Primarchája, hisz ő az oszthatatlan káosz bajnoka.)

Az Alfa Légióból Alpharius azért árulta el a Császárt, mert az eldák azt jövendölték neki, hogyha hűséges marad akkor a Császár legyőzi Hóruszt, bekerül az Arany Trónusba és a Birodalom lassú pusztulásba kezd, viszont ha elárulja a Birodalmat akkor a Császár meghal, de a Birodalom megmenekül, mivel 100%-ig hű volt a birodalomhoz, így utóbbit választotta, de a jóslat nem nagyon jött be

A Sötét Angyalok nem kegyelmeztek meg a Bukottaknak, a Calibanra való visszatértükkor az árulók tüzet nyitottak rájuk, az Oroszlán és Luther összecsaptak, de Hórusszal ellentétben Luthernek volt annyi lélekjelenléte, hogy az utolsó pillanatban megtagadja a Káosz Isteneket (magától, nem kellett hozzá a Császár segítő Palloscsapása...), akik dühükben elpusztították a Calibant (a Szikla kivételével amely azóta is a rendházuk központja). Luther be van zárva immáron 10 ezer éve és mindig megpróbálják rávenni a megbánásra, hasztalanul mert ő neki az Oroszlán fog megbocsátani, aki várja a Szikla mélyén a Császár hívását.
ami a Bukottakat illeti, ők a Calibant elpusztító hipertér vihar során szétszóródtak a Galaxisban. (Tehát nem engedték őket boldogan el.)

A Császár elvileg fel fog épülni, ahogy Guilliman is, Khan, Corax, Farkas és az Oroszlán vissza fog térni, valamint szerintem Fulgrim se sokáig marad már a Káosz pártján.

Dorn primarcháról is azt tartják, hogy vissza fog térni, ennek ellenmond némileg, hogy a csontváza borostyánba (jól emlékszem?) öntve a Falanxon található, de hivatalosan amúgy csak az ökle van ott és a teste sosem került elő (vagyis, lehet hogy az "Űrgárdista"ban szereplő csontváz nem a sajátja).

Guilliman volt az utódja a Császárnak, tuképpen hadúri tisztségben egészen addig míg össze nem akadt Fulgrimmel...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 20:52 
Rang 8

Az első 3 bekezdés korrektnek hangzik, majd utánakérdezek. :)

Viszont a Császár nem fog felépülni mivel már teljesen meghasadt az elméje a sok megemésztett pszitől akiket 10 ezer év alatt áldoztak fel neki (lásd Inkvizítor könyv).

A Primarchák közül csak Guiliman teste van meg - az összes többi vagy meghalt vagy eltünt a Káosz üldözése közben (ellenséges hajón, Iszonyat szemében, stb).
A Fulgrimos könyvet olvasom és a végén kiderül miért nem fog tudni soha visszatérni a jó oldalra - olvasd el Te is és rájössz. ;)

Dorn eltünt egy Káosz hajóban.
Előkerülhet, de ennyi ideig a Káosz hatása alatt levő valakit sose fog visszafogadni az impérium (még ha tiszta is maradt).
Amúgy elfelejtettem említeni még egy dolgot - az összes rendház hivatalosan eretneknek van nyilvánítva, csak ideiglenesen fel van szüntetve az eljárás ellenük mivel kellenek a háborúkhoz.
Az ok: nem ismerik el a Császár isteni mivoltát (pár kivételtől eltekintve).

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 21:08 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Az istencsászár sem ismeri el saját isteni mivoltát.

Az Ian Watson féle könyvek nem teljesen hivatalos verziók, kb. olyanok mint a Star Wars könyvek tudomásom szerint, vannak benne olyan adatok melyeket cáfoltak már és vannak olyanok melyeket csak nem vettek figyelembe, míg másokat megerősítettek.

Ha Dornnak megvan a csontváza akkor szerinted, hogy tűnt el? Biztos rá gondoltál?

A Warhammer 40k Univerzumban szerintem lehetetlen nincs, így én bízok Fulgrim visszatérésében (az egyik legkirályabb Primarcha :D ). Ahol istenek kószálnak ott bármi megtörténhet :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 21:21 
Rang 8

Nincs meg a csontváza, csak csuklótól lefelé a kézfeje.
Abból szedegetik le az ujjperceket (amik regenerálódnak azért nem fogynak el) és faragják az űrgárdistái a mini-maketteket.
Fulgrim meg egy piperkőc pojáca. :D
Egy Primarcha nem volt maradéktalanul szimpatikus eddig nekem, sokkal több mellékszereplőt kedvelek jobban (Loken, Tarvitz, vagy a néhai Torgaddon).
Talán Dorn az aki a leginkább megfogott, bár Russ-ról még nem olvastam, Ő még talán szimpatikus lehet.
Aki viszont a legellenszenvesebb az maga Hórusz és Angron.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.22. 10:55 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
ti honnan szeditek ezeket??? :shock: :roll: :lol:
mint a csapból, úgy folyik belőletek... :lol:

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem törpök
29. mego. OMC győzelem török
28. Dánia; 50.Elit Spanyol

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 10:27 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
:lol:

A piperkőcről:
Fulgrim indult a legrosszabb helyzetből ha azokat a Primarchákat nézzük akik meg tudták oldani a nehéz helyzetüket (ha az összeset nézzük akkor is Konrad után a második). Emelett az ő légiója indult majdnem legrosszabb helyzetből mégis 80-110 ezer főre nőtte ki magát (a hasonló helyzetben lévő ezer fiak 10 ezer főre tudtak megnőni tehát ez szép teljesítmény). Emellett Fulgrim Horus mellett az egyetlen aki meg tudott ölni egy másik primarchát (Ferrust) és ezen felül még majdnem megölte Guilimant és Dornt, tehát ezért a piperkőcsége ellenére egy kemény figura :D

A legszimpatikusabb primarcha mindenképp az Angyal és az Éjkísérő ;) de én Horust is kedveltem. A kapitányok közül engem Typhus érdekelne és Aximadot is szimpatikusnak találtam.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 22:21 
Rang 8

Kihagytad Ferrus Manust akit csak állba vágott a saját pörölyével hogy az beájult, de mivel a testvére volt évszázadokig nem ölte meg. ;) :)
Amúgy nem mondtam hogy nem jó harcos (mert megöl egy Elda avatárt is közelharcban ;) ) hanem hogy Slaneesh elkényeztetett piperköc csicskája lesz. :)

II. Bocskai: személy szerint azért vágom mert a kedvenc világom, fantasy-t és sci-fit beleértve, és mert megvan minden könyv ami megjelent magyarul.
A Gaunt sorozat 13 könyve, Eisenhorn trilógia, Inkvizítor trilógia, Űrgárdista, Dawn of War quadrológia és a Hórusz eretnekség 5 könyve.
Mondjuk megjegyzem a Battletech univerzum 33+7 könyvét még nem éri el a létszám - de rajta vagyok. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. 15:32 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Egyrészt:
A hivatalos verzió szerint Ferrus meghal a koponyáját bemutatja Fulgrim Horusnak a csata után (valljuk be egy Primarcha koponyáját nehéz mással összetéveszteni) és nem hagytam ki :D
Idézet:
Emellett Fulgrim Horus mellett az egyetlen aki meg tudott ölni egy másik primarchát (Ferrust)

A hivatalos verzió:
Ferrus félájultan Fulgrim előtt térdel, de Fulgrim nem bírja megölni, ezért a démon ami a kradjában lakik (lakott) átveszi az irányítást és lefejezi Ferrust, Fulgrim sját (nem teljesen saját) tettén elszörnyedve leengedi pszípajzsát (ne kérdezd mi az) és megkéri a démont, hogy vegye át az uralmat fölötte és ölje meg, aki ezt nem teszi meg csupán megszállja és saját képére formálja (kicsit később), Fulgrim azóta kb. démonként él saját testébe.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 17:13 
Rang 8

Mondtam hogy olvasd el a könyvet mielőtt irkálsz össze-vissza. :D
Amit leírtam azt a Fulgrim-ban olvastam - nem ölte meg mert nem tudta csak úgy állba vágta a saját pörölyével hogy elájult Ferrus Manus, és később Fulgrim után ment (Dorn utasítása ellenére) az Istvaan V.-re hogy bosszút álljon.
Amúgy pedig itt egy elég jó összefoglalás a káptalanokról.
http://ironhands.com/chapters.htm
Ferrus elvileg nem halt meg, ha jól tudom Fulgrim után ment az iszonyat szemébe.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 17:24 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Olyat másoltál be amin ez van írva:
Idézet:
Roboute Guilliman (killed by Fulgrim)

Enyhén megkérdőjelezhető a szavahihetősége, mivel Guillimanról soha, sehol nem lehet olyat olvasni, hogy meghalt.
A Warhammer 40k univerzum nem könyvekre épül! Ezt tartsd észben Ca3sar!

Idézet:
Fulgrim personally killed Ferrus during the battle at Isstvan V, using the daemon weapon he acquired fighting the Laer to strike his head from his shoulders in one fell swoop. Fulgrim was distraught with grief that his closest brother was dead by his own hand, eventually giving into the whispers of Chaos to ease his pain, which ripped apart his mind and soul, overtaking his body and pushing him into the deepest corners of his mind. It turned him into a Daemon Prince and he brought Ferrus's mutilated head before Horus.

Gyorsfordítás: Fulgrim személyesen ölte meg Ferrust a Isstvan V csatájában, lecsapta a fejét egy csapással, azzal a démon fegyverrel amelyet a Laertől szerzett. Fulgrim megzavarodott (megőrült) a fájdalomtól amit az okozott, hogy legjobb barátját ő maga ölte meg, a káosz suttogása ekkor enyhítette fájdalmát, de különválasztotta a lelkét és a testét, majd átvevétte Fulgrim teste felett az uralmat és őt a elméje legmélyebb bugyrába száműzte. Ezután Fulgrim (teste) démon herceggé vált és elvitte Ferrus levágott fejét Horusnak.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 19:00 
Rang 8

A Guilliman-es rész tényleg fura, au Istvaan V.-ös csata nem volt még.
A könyvben még ezelőtt a csata előtt tart a sztori, ott egyszer összecsaptak a Gorgóval és életben hagyta (erre utaltam).
Viszont a Démon a könyv végén átveszi az uralmat Fulgrim felett már teljesen, ez viszont hibás.
Na majd meglátjuk. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 19:04 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Arról, hogy egyszer összecsaptak a csata előtt én is tudtam, de a Démon biztos csak a csata után veszi át felette az uralmat, lévén Lograr is csak akkor viszi észre benne, pedig az előtt is találkoznak és Lograr nem tűrheti az egyenlőtlen Káosz-Valóság egyveleget, csak ha a két fél egyenrangú azt képes megtűrni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 06:56 
Rang 8

Végigolvastam a könyvet.
Megkapta Hórusz a koponyát, szóval Gorgó nem fog visszatérni - az "életben maradt" legenda abból eredhet hogy akkora csata volt hogy senki nem látta kb hogy meghalt a Vaskezek közül.
De meghalt... :|

A Démon Hórusznak már kérkedik hogy Fulgrimot az agya szegletébe száműzte.
Állítása szerint élvezettel hallgatja az üvöltözéseit és sikolyait - örökre. :shock:
Amúgy az átalakulás nagyon durva. Mikor megöli a testvérét visszajön a valódi Fulgrim - vagyis addig is Ő volt az csak a démon folyamatosan sugdolózik Neki mit csináljon (tiszta pillanataiban öli meg majdnem Hóruszt, és hagyja életben majdnem Ferrus-t).
Mikor rádöbben mit tett zokogva kéri a hangot hogy adja meg Neki az egyetlen dolgot ami képes elviseltetni a létezés ezek után Neki: a felejtést.
Az utolsó másodpercben döbben rá mit kért, mikor a démon az előtérbe kerül és örök időkre a háttérbe zárja Fulgrimot.
Amúgy a démon nagyon elismerően szól Fulgrimról, az összes primarcha közül a legnemesebb lelkűnek nevezi... talán pont a naívsága miatt sikerült elég könnyen megbuktatni. :|

Az Istvaan V. csata amúgy nagyon dúrva - 3 légió harcol 4 ellen és mégis visszanyomják őket Ferrus vezetésével (pedig ott már elég dúrva átalakulásokon mennek át a Császár gyermekei a démoni hatás miatt).
Aztán megjönnek a "lojális" erősítésnek hívott légiók akik felállnak a dombtetőre és zárőtűzzel kivégzik a légiók maradékát.
Coraxal egy légi csapás általi zárótűz végzett (bár a csata után még úgy viszik el hogy van benne élet), Vulkán pedig az árulás utáni végső elkeseredett rohamban tűnt el amit Ő vezetett.

Nagyon dúrva amúgy... az Istvaan III.-on levő csata is óriási volt de az V.-ön levő epikus, és nagyon szomorú is egyben.
Szeretem ezt a sorozatot, sok mindent kihoz az emberből. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 07:09 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Megnyugtatlak, se Corax, se Vulcan nem hal meg. Corax még újjá is éleszti a légióját (3000-ren maradtak 80 ezerból tehát nem kis teljesítmény). Vulcan sem itt tűnik el végleg, ha jól tudom, de ő sose érdekelt túlzottan :D
Az, hogy visszaszorították az eretnekeket tudtommal csak csapda volt, hogy kicsalják őket, amit Ferrus kedvesen meg is tett.
Amúgy ügye, hogy nem olyan rossz Fulgrim :D ? Én bízok benne, hogy még visszatér (lévén nem halt meg, akkor meg van rá esély...) az Inkvizíció már megalakul a könyvben az eretnekek lojális maradékából?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 07:19 
Rang 8

Még nem.
Amúgy Fulgrim a pedáns tanuló aki szó szerint megcsinálja a leckét de 0 kreativitása van - életben se szeretem az ilyen fajta embereket (bocs). :)
Ami szimpatikus benne hogy Hórusz és Dorn mellett Ő az a primarcha aki a stratégiai érzékéről volt híres - mivel Hórusz egy igazi gennyes szemétláda marad Dorn mint kedvenc, és Leman Russ (amúgy Ferrus is nagyon szimpatikus volt, mert szeretem a letisztult célirányosságot).

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 07:25 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Hogy is fogalmaztak Russról? Ő a legjobb harcos, ha az őrülteket is figyelembe veszik :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 08:04 
Rang 8

(Y) :D

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.05. 16:35 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.06. 07:24 
Rang 8

Ez Fulgrim lesz, gondolom még a Gorgó (Ferrus Manu) által Neki készített kardal.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC